Wypoczynek w Zamościu

Zamość to miasto o bardzo długiej tradycji i wielu ciekawych miejscach, których wartość z pewnością doceni każdy turysta. Jest on położony w południowo-wschodniej Polsce, w województwie lubelskim. Co sprawia, że to miejsce jest coraz chętniej odwiedzane przez turystów, nawet tych, którzy przyjeżdżają w te okolice z najodleglejszych miejsc w Polsce? Jakie atrakcje zobaczymy w tym miejscu? Gdzie udać się najpierw? Na jakie zabytki i miejsca atrakcyjne turystycznie warto zwrócić uwagę na początku?

Przede wszystkim miejscem, w które koniecznie powinniśmy się wybrać, jeśli planujemy pojechać do Zamościa jest rynek. Jest to niewątpliwie najbardziej rozpoznawalne miejsce w Zamościu, w którym koncentruje się całe turystyczne życie tego miasta. Na zamojskim rynku znajdziemy przepiękne kamieniczki, które nadają temu miejscu specjalnego charakteru. Obecny jest tutaj także zabytkowy ratusz, który także jest ciekawy ze względów zarówno architektonicznych, jak i historycznych. Warto zauważyć, że na rynku w Zamościu koncentruje się nie tylko miejscowa turystyka, ale i kulturalne życie miasta. Więcej o kulturalnych ciekawostkach z Polski znajdziecie na blogu (muzykanapograniczu.pl/muzeum-ziemi-piskiej-w-rucianem-nidzie-468/).

Szczególnie w sezonie turystycznym możemy tutaj uczestniczyć w wielu wydarzeniach kulturalnych, które przyciągają artystów z całej Polski (turystyka.zamosc.pl/). Warto wybrać się do Zamościa również z tego względu. Na rynku w Zamościu znajdziemy także wiele restauracji czy kawiarni, gdyż spędzanie czasu w tak przyjemnym otoczeniu to świetny sposób na wypoczynek. Zlokalizowane są tutaj także noclegi, które niewątpliwie są bardzo atrakcyjne dla turystów nie tylko ze względu na komfortowe warunki, ale także i przepiękne widoki. Baza noclegowa w Zamościu () oczywiście jest związana także z innymi miejscami, jednak to rynek jest najbardziej pod tym względem oblegany przez turystów.

Zamość to jednak nie tylko miejsce, w którym znajdziemy wiele zabytków. Jest on niezwykle cenny także ze względu na historię tego miejsca. Warto na pewno wybrać się do miejscowego muzeum, w którym możemy dowiedzieć się więcej o historii Zamościa, a także poniekąd w niej uczestniczyć, ponieważ przygotowano wiele interaktywnych ekspozycji, niezwykle atrakcyjnych dla turystów. Nic więc dziwnego, że w te okolice przyjeżdża coraz więcej turystów. W związku z tym, że Zamość jest tak bardzo atrakcyjnym miejscem dla turystów, powstaje tutaj coraz więcej miejsc, w które naprawdę warto się udać. Wypoczynek w Zamościu to zatem na pewno idealna propozycja dla każdego turysty.

6 thoughts on “Wypoczynek w Zamościu

 1. LenKa

  Zamość to bardzo klimatyczne miasto, polecam wszystkim spróbowania tamtejszych lodów w jednej z budek na rynku!

 2. Tobiasz

  piękne miasto i jego historia też, warto zajrzeć chociaż przejazdem…

 3. Marysieńka

  LenKa wiem o czym mówisz, pyszne są te lody :)

 4. Paticzak

  W Zamościu lodów nie próbowałam, ale na szczęście zarezerwowałam już tam nocleg, bo wybieram się niebawem, więc wiem, gdzie najpierw skieruję swoje kroki 😉

 5. Serena74

  Zamość był super, ale ja teraz czekam z utęsknieniem na nocleg w Mielnie, o którym był poprzedni wpis

 6. Greta

  Oo, też zarezerwowałam nocleg w Mielnie na te wakacje :) A co do Zamościa – byłam w zeszłym roku, polecam, jak ktoś lubi pozwiedzać :)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>