Uroki lata w Chałupach

Jakiś czas temu na naszej stronie pojawił się wpis dotyczący malowniczego Mielna. Dzisiaj opiszemy Wam miejscowość, o której z pewnością każdy słyszał.

Z czego znane są Chałupy? Wiele osób, które dorastały słuchając letnich hitów poprzednich dekad, wskaże na pewno plażę, o której śpiewał Zbigniew Wodecki. Plażę specyficzną, bo najstarszą w Polsce odwiedzaną przez nudystów. Dzisiaj natomiast coraz częściej miejscowość ta kojarzona jest raczej z windsurfingiem, którego amatorzy liczyć mogą na doskonałe warunki.

Jako ciekawostkę wspomnieć można, iż rzeczona plaża nudystów działa i obecnie, chociaż na mniejszym obszarze niż dawniej. Dzisiaj natomiast znajdziemy i zwykłe kąpielisko strzeżone przez ratowników w sezonie, na które zejście znajduje się przy ul. Bosmańskiej. To od strony otwartego morza, natomiast od zatoki, na przeciwnym brzegu Mierzei Helskiej, znaleźć można nie tylko drugie kąpielisko, ale i wypożyczalnie sprzętu wraz ze szkółkami windsurfingu oraz kitesurfingu.

Dzisiaj to te właśnie sporty są wizytówką Chałup. Warunki do ich uprawiania są tutaj znakomite na wodach Zatoki Puckiej, a ze wszystkich miejscowości położonych wzdłuż półwyspu to właśnie w Chałupach przyjęło się, że surferów i szkółek jest najwięcej. To doskonałe miejsce zarówno dla doświadczonych już sportowców, jak i dla osób, które windsurfingu – albo nieco bardziej ekstremalnego kitesurfingu – dopiero chcą spróbować.

Na miejscu, chociaż powierzchnia dawnej rybackiej wioski jest raczej niewielka, ograniczona powierzchnią mierzei, nie spotkamy ogromnych tłumów. Dostępne są ponadto przystępne noclegi [kliknij➮meteor-turystyka.pl]. Chałupy poza plażą nie mają może zbyt wielu atrakcji, a raczej solidne zaplecze umożliwiające typowo letni, nadmorski wypoczynek. Obejrzeć można tutaj przystań morską, dzięki której miejscowość zyskuje na malowniczości i uroku. Zawsze natomiast można wybrać się na wycieczkę ze zwiedzaniem kilka albo kilkanaście kilometrów dalej – z Chałup wygodnie możemy dojechać do kolejnych letniskowych ośrodków położonych wzdłuż półwyspu, kończąc na Helu, gdzie czeka wiele różnorodnych atrakcji, na czele z fokarium, latarnią morską oraz zabytkami militarnymi. W drugą stronę niedaleko jest do Trójmiasta.

Lato w Chałupach to przede wszystkim okazja do nacieszenia się słońcem i wodą. Zarówno fani beztroskiego wylegiwania się na plaży, jak też i wyczynowych sportów znajdą tutaj swoje miejsce. Dostępna jest baza noclegowa, gastronomiczna i piękne plaże. Na niepogodę natomiast warto rozplanować sobie parę dni zwiedzania bliższej i dalszej okolicy.

3 thoughts on “Uroki lata w Chałupach

  1. smok

    ….chałupy welcome to….

  2. pollack

    chciałbym tak powitać Chałupy w te wakacje :) może się uda jak znajde jakiś fajny i tani nocleg, tak żeby skorzystać na maxa z atrakcji

  3. Turkus.sky

    Chałupy powitają wszystkich hehe

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>