Schronisko na grzbiecie Gór Orlickich – Zieleniec

Schronisko na grzbiecie Gór Orlickich mieści się na terenie Zieleńca i jest bardzo chętnie odwiedzane zarówno przez turystów polskich, jak i czeskich. Położone jest właśnie między tymi dwoma krajami, dlatego spełnia szerokie funkcje i jest jednym z najbardziej popularnych miejsc w tym regionie. Zlokalizowane jest ono na wysokości ponad 1000 m n.p.m.

Zostało wybudowane w XX wieku, ale nadal prezentuje się niezwykle estetycznie oraz okazale. Na pewno warto spędzić tam trochę czasu podczas górskich wakacji. Decydując się na Zieleniec ma się całkowitą pewność tego, że przygoda górska zakończy się pełnym sukcesem, a na tym najbardziej zależy przecież turystom z Polski i okolic.

Schronisko jak sama nazwa wskazuje, usytuowane jest na grzbiecie Gór Orlickich, a więc można tam przy okazji zobaczyć piękne górskie widoki. Do schroniska prowadzi kilka bezpiecznych szlaków, dlatego umożliwia się zainteresowanym osobom dokonanie wyboru, co do drogi wejścia. W schronisku można skutecznie wypocząć, poznać nowych ludzi, ale oprócz tego również ogrzać się, wypić coś ciepłego i naprawdę dobrze zjeść. Korzystają z tej opcji zwłaszcza zwolennicy kuchni regionalnej, warto tam wejść na dobre jedzenie, do którego będzie się chciało wrócić.

Niedaleko schroniska położone są np. Góry Złote, które można zwiedzić wraz z przewodnikiem. Oprócz tego, można zdecydować się na spacery górskie dobrze oznakowanymi szlakami turystycznymi. Każdy z pewnością znajdzie odpowiednią opcję dla siebie, aby przyjemnie spędzić czas w górach. Mamy możliwość skorzystania z szerokiej oferty noclegowej (patrz – noclegi Zieleniec), ale jak widać wyraźnie – można również zadbać tam o ciekawe atrakcje turystyczne i nikt nie będzie się w tym mieście na urlopie nudził. Ta baza noclegowa umożliwia zainteresowanym wycieczki górskie na najwyższym poziomie oraz niezapomniane widoki szczytów górskich na długie lata. Schronisko jest zadbane i dobrze zarządzane, dlatego turyści chętnie tam wypoczywają w wolnych chwilach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>