Najciekawsze pomysły dla dzieci w okolicach Czarnej Góry

Czarna Góra to coraz częstszy kierunek wyjazdów urlopowych zimą, podobnie jak Zieleniec. To w zasadzie żadne zaskoczenie, ponieważ jazda na nartach w tych regionach jest coraz bardziej popularna. Warto nadmienić, że okolica nadaje się doskonale także i na wyjazd z dziećmi. W pobliżu możemy liczyć na kilka interesujących atrakcji, które powinny spodobać się małym turystom.

Jeśli już zaplanowaliśmy urlop wraz z dziećmi, warto z pewnością odwiedzić znajdujący się całkiem niedaleko, bo w Międzygórzu – Ogród Bajek. To naprawdę niezwykłe miejsce, gdzie w przepięknym otoczeniu możemy obejrzeć starannie wykonane z drewna rzeźby licznych postaci. Ta niesamowita kolekcja została zapoczątkowana już w latach 20., jednak z czasem przybyło sporo nowych elementów. W 2009 roku wytyczono specjalny tor dla najmłodszych, czyli „Szlak Krasnala”, prowadzący od pętli PKS w Międzygórzu do Ogrodu Bajek.

W pobliskim Kletnie z kolei znajduje się popularny Park Linowy. To kolejna atrakcja, która jak najbardziej powinna spodobać się każdemu. Może on zaoferować swoim gościom trzy trasy: niską, średnią oraz wysoką. Na wszystkich znajduje się kilkanaście przeszkód, zawieszonych na różnych wysokościach. Oczywiście, uczestnicy zabawy mogą liczyć na profesjonalny sprzęt oraz przeszkolenie, a także pomoc w trakcie pokonywania odcinka. To znakomita rozrywka dla dzieci, które lubią aktywnie spędzać wolne dni. W tym samym ośrodku można zagrać jeszcze w minigolfa – to rewelacyjny pomysł na umilenie czasu całej rodzinie.

Bardzo polecamy centrum, które powinno przypaść do gustu dzieciom w różnym wieku. Jest to Minieuroland, czyli nowoczesny Park Miniatur zlokalizowany w Kłodzku. Ma powierzchnię około 20 000 m2. Można tutaj obejrzeć ponad 30 różnych, bardzo starannie wykonanych miniatur. Zadbano także o scenerię, gdyż tutejszy ogród został zaprojektowany z wykorzystaniem unikalnych gatunków zarówno krzewów, jak i drzew. Kompleks jest wyposażony w nowoczesny plac zabaw, który dostarczy rozrywki wszystkim małym gościom.

Planując urlop z dziećmi, trzeba postarać się o jak najbardziej komfortowe noclegi dla rodzin. To ważny aspekt każdej wycieczki, dlatego dobrze byłoby nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Baza noclegowa tych okolic jest naprawdę rozbudowana, z pewnością zapewni dobre warunki i wszystko co potrzebne do rodzinnego wypoczynku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>