Mielno – malownicze kąpielisko nad Bałtykiem

Mielno jest niesamowitą miejscowością, położoną na Wybrzeżu Słowińskim. Zlokalizowane jest nad Morzem Bałtyckim. Jest to spora wieś, która należy do województwa zachodniopomorskiego. Dawniej leżała w województwie koszalińskim. Położona jest w powiecie koszalińskim oraz gminie Mielno, a usytuowana  nad jeziorem Jamno.

Jest to miejscowość posiadająca letnie kąpielisko morskie. Malownicze krajobrazy oraz zachwycająca przyroda przyciągają wielu turystów. Warto zaplanować dłuższy pobyt w tej nadmorskiej miejscowości oraz zarezerwować komfortowe noclegi (np. na meteor-turystyka.pl/noclegi,mielno,0.html). Miejsce to posiada dużą liczbę ośrodków, które leżą w bliskim otoczeniu Morza Bałtyckiego lub jeziora Jamno. Baza noclegowa zapewni wspaniały wypoczynek nawet najbardziej wymagającym osobom.

Piękna wioska zachwyca ciekawą architekturą. Można zobaczyć tu ciekawe zabytki, a także skorzystać z kąpieliska w okresie letnim. W Mielnie warto zobaczyć Pomnik Lotników. Upamiętnia on katastrofę lotniczą samolotu wojskowego z roku 1987. Został on wykonany na podmurówce z kostki granitowej. Jest przede wszystkim skromny. Przedstawia pionowy element usterzenia samolotu. Widoczna jest biało-czerwona szachownica. Ufundowali go koledzy tragicznie zmarłych pilotów. Na pomniku umieszczono tablicę z napisem. Obiekt zlokalizowany jest niedaleko miejsca, w którym wydarzyła się tragedia, na nadmorskiej promenadzie.

Ciekawym punktem w Mielnie jest Pomnik Jelenia. Znajduje się przy Urzędzie Gminy, na skwerku i przedstawia jelenia naturalnej wielkości. Ufundował go jeden z ziemian w okresie międzywojennym i upamiętnia udane polowanie. Pomnik jest charakterystyczny dla Mielna, związany z tą miejscowością od bardzo dawna. Drugim pomnikiem charakterystycznym dla Mielna jest rzeźba przedstawiająca morsa. Znajduje się przy głównym wejściu na plażę w Mielnie. Pomnik stanął tam 13 lutego 2010 roku. Wykonano go z brązu. Jego autorem był poznański rzeźbiarz Robert Sobociński. Obiekt symbolizuje osoby, które uwielbiają kąpiele w zimnej wodzie. W roku 2010 odbyło się bicie rekordu Guinnessa. Dotyczyło kategorii „Największe Zanurzenie Misiów Polarnych”. Temperatura wody wynosiła wtedy mniej niż 10 stopni Celsjusza. Zanurzyło się jednocześnie ponad tysiąc osób i w ten sposób został pobity rekord.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>