Bieszczady Północy i Wiżajny

Jeśli ktoś nadal zastanawia się nad tym, czy rezerwując noclegi we wsi Wiżajny rzeczywiście będzie miał możliwość zwiedzania, to musi się już na samym początku przygotować, że nie jest to zbyt wielki kurort przeznaczony dla turystów. Co nie zmienia faktu, że jednak baza noclegowa w Wiżajnach [dostępna na ] bardzo mocno dba o swoich turystów. Osoby uważające, że mają bardzo daleko w prawdziwe Bieszczady, rzeczywiście w każdej chwili mogą wybrać się do regionu, który jest najmocniej zbliżony do tego popularnego pasma górskiego.

Przede wszystkim warto mieć na uwadze, że Suwalszczyzna potocznie nazywana jest Bieszczadami Północy. Nie tylko ze względu na to, jaki panuje w tym miejscu skrajny klimat, ale również ze względu na to, że znajduje się tutaj wysoczyznowe ukształtowanie terenu. W końcu mowa jest o malowniczych górach Sudawskich, które zresztą są bardzo mocno rozchwytywane przez polskich narciarzy. Skoro mowa jest już o narciarstwie, to pod żadnym pozorem nie powinniśmy zapominać o tym, że właśnie w tym miejscu w styczniu odbywają się zawody w narciarstwie biegowym. Natomiast najlepszy zawodnik ma okazję zdobyć puchar Wójta Gminy. To jednocześnie przemawia za tym, że atrakcji turystycznych w Wiżajnach można doszukiwać się nie tylko w czasie sezonu wakacyjnego, ale i również w czasie srogiej zimy.

Rzeczywiście jednak najwięcej ciekawych rzeczy odbywa się tutaj w czasie wakacji. Ponieważ samorząd organizuje wiele imprez kulturalnych oraz sportowych. Do takich atrakcji zalicza się między innymi turniej piłki nożnej, w którym mogą wziąć udział wszyscy kawalerowie, a także żonaci. W ten sposób tworzą dwie ciekawe drużyny piłkarskie. Kolejną imprezą, jaką warto zaliczyć podczas pobytu w Wiżajnach jest festyn zatytułowany „Swojskie Klimaty”. Jest to idealna okazja dla wszystkich, którzy są łowcami tego typu zabaw. W końcu można posmakować regionalnej kuchni, a także posłuchać tutejszych zespołów folkowych. Takich wydarzeń w wiosce jest zdecydowanie więcej. Ponieważ mowa jest wyłącznie o samych imprezach, to jednak pod żadnym pozorem nie można zapominać, że mamy tutaj także do czynienia z wieloma zabytkami, a okolica wyróżnia się walorami przyrodniczymi. W takim razie Wiżajny są nie bez powodu uznawane za miejsce coraz bardziej atrakcyjne pod względem turystycznym.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>